Cincoze
DA-1000-E45
Fanless Intel Atom E3845 Computer from Cincoze
| System | |
|---|---|
| CPU | Intel Atom E3845 |
| Chipset | SoC |
| Graphics | HD Graphics |
| Memory | 8GB DDR3L |
| I/O | |
|---|---|
| Ethernet | 2x GbE |
| USB | 1x USB 3.2 Gen 1x1 (5 Gbps)3x USB 2.0 |
| Serial | 2x RS-232/422/485 |
| Video | 1x DVI-I |
| Audio | 1x Mic-In1x Speaker-Out |
| CMI Slot | 1 High-Speed CMI0 Low-Speed CMI-- Available CMI Modules -- |
| Expansion | |
|---|---|
| Mini-PCIe | 2x Mini-PCIe |
| Storage | |
|---|---|
| SATA | Up to 2TB SSD |
| mSATA | Up to 512GB SATA |
| Mechanical | |
|---|---|
| Dimensions | 150mm x 105mm x 52.3mm5.91″ x 4.13″ x 2.06″ |
| Weight | 0.86 kg1.9 lbs |
| Environment | |
|---|---|
| Operating Temp. | -25-70℃ |
| Storage Temp. | -40-85℃ |
| Humidity | 95% @ 40°C, non-condensing |
| Shock | 50 Grms, Half-sine 11 ms |
| Vibration | 5 Grms, 5-500 Hz, 3 Axis |

