Cincoze
DA-1200
Fanless Intel N97 Computer from Cincoze
| System | |
|---|---|
| CPU | Intel N97 |
| Chipset | SoC |
| Graphics | Intel UHD Graphics |
| Memory | 8GB |
| I/O | |
|---|---|
| Ethernet | 2x 2.5GbE |
| USB | 2x USB 3.2 Gen 2x1 (10 Gbps) |
| Video | 1x DisplayPort |
| Storage | |
|---|---|
| M.2 | Up to 512GB NVME |
| SATA | Up to 2TB SSD |
| Mechanical | |
|---|---|
| Dimensions | 150mm x 105mm x 52.3mm5.91″ x 4.13″ x 2.06″ |
| Weight | 0.81 kg1.79 lbs |
| Environment | |
|---|---|
| Operating Temp. | -40-70℃ |
| Storage Temp. | -40-70℃ |
| Humidity | 95% @ 70°C |
| Shock | MIL-STD-810H |
| Vibration | MIL-STD-810H |

