Cincoze
DE-1002
Fanless Intel Atom E3845 Computer from Cincoze
| System | |
|---|---|
| CPU | Intel Atom E3845 |
| Chipset | SoC |
| Graphics | HD Graphics |
| Memory | 64GB DDR3L |
| I/O | |
|---|---|
| Ethernet | 2x GbE |
| USB | 1x USB 3.2 Gen 1x1 (5 Gbps)4x USB 2.0 |
| Serial | 6x RS-232/422/485 |
| DIO | 4-CH DIO |
| Video | 1x DVI-I1x DisplayPort |
| Audio | 1x Mic-In1x Speaker-Out |
| Expansion | |
|---|---|
| PCIe | 2x PCIe x1 |
| Mini-PCIe | 2x Mini-PCIe |
| Storage | |
|---|---|
| SATA | Up to 2TB SSD |
| mSATA | Up to 512GB SATA |
| CFast | 1x CFast |
| Mechanical | |
|---|---|
| Dimensions | 203mm x 200mm x 114.5mm7.99″ x 7.87″ x 4.51″ |
| Weight | 3.66 kg8.07 lbs |
| Environment | |
|---|---|
| Operating Temp. | -25-70℃ |
| Storage Temp. | -30-85℃ |
| Humidity | 10%~90%, non-condensing |
| Shock | N/A |
| Vibration | N/A |

