Cincoze
DI-1100
Fanless Intel Core U (8th Gen.) Computer from Cincoze
| System | |
|---|---|
| CPU | Intel Core U (8th Gen.) |
| Chipset | SoC |
| Graphics | HD Graphics 620 |
| Memory | 8GB |
| I/O | |
|---|---|
| Ethernet | 2x GbE |
| USB | 2x USB 3.2 Gen 2x1 (10 Gbps)2x USB 3.2 Gen 1x1 (5 Gbps)2x USB 2.0 |
| Serial | 2x RS-232/422/485 |
| Video | 1x VGA1x HDMI1x DisplayPort |
| Audio | 1x Mic-In1x Speaker-Out |
| CMI Slot | 1 High-Speed CMI1 Low-Speed CMI-- Available CMI Modules -- |
| Expansion | |
|---|---|
| Mini-PCIe | 2x Mini-PCIe |
| Storage | |
|---|---|
| SATA | Up to 2TB SSD |
| mSATA | Up to 512GB SATA |
| Mechanical | |
|---|---|
| Dimensions | 203mm x 142mm x 66.8mm7.99″ x 5.59″ x 2.63″ |
| Weight | 1.74 kg3.84 lbs |
| Environment | |
|---|---|
| Operating Temp. | -40-70℃ |
| Storage Temp. | -40-85℃ |
| Humidity | 95% @ 70°C, non-condensing |
| Shock | MIL-STD-810G |
| Vibration | MIL-STD-810G |

