Cincoze
DI-1200-i7
Fanless Intel i7-1265UE Computer from Cincoze
| System | |
|---|---|
| CPU | Intel i7-1265UE |
| Chipset | SoC |
| Graphics | Intel Iris Xe Graphics |
| Memory | 8GB |
| I/O | |
|---|---|
| Ethernet | 2x 2.5GbE |
| USB | 1x USB 3.2 Gen 2x1 (10 Gbps)2x USB 3.2 Gen 1x1 (5 Gbps)3x USB 2.0 |
| Serial | 2x RS-232/422/485 |
| Video | 1x HDMI2x DisplayPort |
| Audio | 1x Mic-In1x Speaker-Out |
| Storage | |
|---|---|
| M.2 | Up to 512GB M.2 |
| SATA | Up to 2TB SSD |
| Mechanical | |
|---|---|
| Dimensions | 203mm x 142mm x 66.8mm7.99″ x 5.59″ x 2.63″ |
| Weight | 1.8 kg3.97 lbs |
| Environment | |
|---|---|
| Operating Temp. | -40-70℃ |
| Storage Temp. | -40-70℃ |
| Humidity | 95% @ 70°C |
| Shock | MIL-STD-810H |
| Vibration | MIL-STD-810H |

