Cincoze
DS-1101
Fanless 6th Gen. Intel Core Computer from Cincoze
| System | |
|---|---|
| CPU | 6th Gen. Intel® Core™ i7/i5 |
| Chipset | Q170 |
| Graphics | HD Graphics |
| Memory | 64GB DDR4 |
| I/O | |
|---|---|
| Ethernet | 2x GbE |
| USB | 6x USB 3.2 Gen 1x1 (5 Gbps)2x USB 2.0 |
| Serial | 2x RS-232/422/485 |
| Video | 1x DVI-I2x DisplayPort |
| Audio | 1x Mic-In1x Speaker-Out |
| CMI Slot | 2 High-Speed CMI0 Low-Speed CMI-- Available CMI Modules -- |
| Expansion | |
|---|---|
| PCIe | 1x PCIe x16 |
| Mini-PCIe | 3x Mini-PCIe |
| Storage | |
|---|---|
| SATA | Up to 2TB SSD |
| mSATA | Up to 512GB SATA |
| Mechanical | |
|---|---|
| Dimensions | 227mm x 261mm x 108mm8.94″ x 10.28″ x 4.25″ |
| Weight | 5.22 kg11.51 lbs |
| Environment | |
|---|---|
| Operating Temp. | -40-70℃ |
| Storage Temp. | -40-85℃ |
| Humidity | 95% @ 70°C, non-condensing |
| Shock | 50 Grms, Half-sine 11 ms |
| Vibration | 5 Grms, 5-500 Hz, 3 Axis |

