Cincoze
DS-1401
Fanless Intel Core (12/13th Gen.) Computer from Cincoze
| System | |
|---|---|
| CPU | 12/13th Gen. Intel® Core™ i9/i7/i5 |
| Chipset | R680E |
| Graphics | UHD Graphics 770/730/710 |
| Memory | 64GB DDR5 |
| I/O | |
|---|---|
| Ethernet | 2x GbE |
| USB | 2x USB 3.2 Gen 2x2 (20 Gbps)4x USB 3.2 Gen 2x1 (10 Gbps)2x USB 2.0 |
| Serial | 2x RS-232/422/485 |
| Video | 1x VGA1x HDMI2x DisplayPort |
| Audio | 1x Mic-In1x Speaker-Out |
| Storage | |
|---|---|
| M.2 | Up to 512GB NVME |
| SATA | Up to 2TB SSD |
| mSATA | Up to 512GB SATA |
| Mechanical | |
|---|---|
| Dimensions | 227mm x 261mm x 108mm8.94″ x 10.28″ x 4.25″ |
| Weight | 5.02 kg9.37 lbs |
| Environment | |
|---|---|
| Operating Temp. | -40-70℃ |
| Storage Temp. | -40-85℃ |
| Humidity | 95% @ 70°C, non-condensing |
| Shock | MIL-STD-810G |
| Vibration | MIL-STD-810G |

