Arbor
FPC-8211
Fanless 12th Gen. Intel Core Computer from Arbor
| System | |
|---|---|
| CPU | 12/13th Gen. Intel® Core™ i9/i7/i5 |
| Chipset | H610 |
| Graphics | Intel UHD Graphics |
| Memory | 64GB DDR4 |
| I/O | |
|---|---|
| Ethernet | 3x 2.5GbE |
| USB | 2x USB 3.2 Gen 2x2 (20 Gbps)4x USB 3.2 Gen 2x1 (10 Gbps) |
| Serial | 2x RS-2322x RS-232/422/485 |
| DIO | 8-CH DIO |
| Video | 1x VGA1x DVI-D1x DisplayPort |
| Storage | |
|---|---|
| SATA | Up to 2TB SSD |
| CFast | 1x CFast |
| Mechanical | |
|---|---|
| Dimensions | 268mm x 195mm x 125mm10.55″ x 7.68″ x 4.92″ |
| Weight | 5.8 kg12.79 lbs |
| Environment | |
|---|---|
| Operating Temp. | -20-70℃ |
| Storage Temp. | -40-85℃ |
| Humidity | 10%~95% @ 55°C, non-condensing |
| Shock | Operating, 40 Grms, Half-sine 11 ms Duration |
| Vibration | Operating, 3 Grms, 5-500 Hz |

