Arestech
MERA-2000
Fanless Intel Celeron J1900 Computer from Arestech
| System | |
|---|---|
| CPU | Intel Celeron J1900 |
| Graphics | HD Graphics |
| Memory | 8GB DDR3L |
| I/O | |
|---|---|
| Ethernet | 2x GbE |
| USB | 1x USB 3.04x USB 2.0 |
| Serial | 2x RS-232/422/485 |
| Video | 1x DVI-I1x DisplayPort |
| Audio | 1x Mic-In1x Speaker-Out |
| Expansion | |
|---|---|
| Mini-PCIe | 1x Mini-PCIe |
| Storage | |
|---|---|
| SATA | Up to 2TB SSD |
| mSATA | Up to 512GB SATA |
| CFast | 1x CFast |
| Mechanical | |
|---|---|
| Dimensions | 168mm x 135mm x 47mm6.61″ x 5.31″ x 1.85″ |
| Weight | 1.1 kg2.43 lbs |
| Environment | |
|---|---|
| Operating Temp. | -40-70℃ |
| Storage Temp. | -40-80℃ |
| Humidity | 10%~95%, non-condensing |
| Shock | 50 Grms, Half-sine 11 ms |
| Vibration | 5 Grms, 5-500 Hz, 3 Axes |

