Neousys
Nuvo-11006E
Fanless Intel Core Ultra 200S Computer from Neousys
| System | |
|---|---|
| CPU | Intel Core Ultra 200S |
| Chipset | Q870 |
| Graphics | Intel Xe LPG Graphics |
| Memory | 64GB DDR5 |
| I/O | |
|---|---|
| Ethernet | 6x 2.5GbE |
| USB | 8x USB 3.2 Gen 2x2 (20 Gbps) |
| Serial | 2x RS-2322x RS-232/422/485 |
| DIO | 4-CH DIO |
| Video | 1x HDMI2x DisplayPort |
| Audio | 1x 3.5mm jack for Mic-In and Speaker-Out |
| Storage | |
|---|---|
| M.2 | Up to 512GB NVME |
| SATA | Up to 2TB SSD |
| Mechanical | |
|---|---|
| Dimensions | 240mm x 225mm x 90mm9.45″ x 8.86″ x 3.54″ |
| Weight | 3.58 kg7.89 lbs |
| Environment | |
|---|---|
| Operating Temp. | -25-70℃ |
| Storage Temp. | -40-85℃ |
| Humidity | 10%~90% (non-condensing) |
| Shock | MIL-STD-810H |
| Vibration | MIL-STD-810H |

