Neousys
Nuvo-9531
Intel Alder Lake 12th-Gen Core Compact Fanless Computer with 4x GbE , 4x USB3.0 and 1x hot-swappable HDD tray
| System | |
|---|---|
| CPU | 12/13th Gen. Intel® Core™ i9/i7/i5 |
| Chipset | H610E |
| Graphics | UHD Graphics 770/730 |
| Memory | 8GB |
| Lifecycle (Availability) | Target 2035 |
| I/O | |
|---|---|
| Ethernet | 4x 2.5GbE |
| USB | 4x USB 3.2 Gen 1x1 (5 Gbps)2x USB 2.0 |
| Serial | 3x RS-2321x RS-232/422/485 |
| DIO | 4-CH DIO |
| Video | 1x VGA1x DisplayPort |
| Audio | 1x 3.5mm jack for Mic-In and Speaker-Out |
| Expansion | |
|---|---|
| Mini-PCIe | 2x Mini-PCIe |
| M.2 | 1x M.2 |
| Storage | |
|---|---|
| M.2 | Up to 512GB M.2 |
| SATA | Up to 2TB SSD |
| Mechanical | |
|---|---|
| Dimensions | 212mm x 165mm x 63mm8.35″ x 6.5″ x 2.48″ |
| Weight | 2.5 kg5.51 lbs |
| Environment | |
|---|---|
| Operating Temp. | -25-60℃ |
| Storage Temp. | -40-85℃ |
| Humidity | 10%~90%, non-condensing |
| Shock | MIL-STD-810H, Method 516.8, Procedure I |
| Vibration | MIL-STD-810H, Method 514.8, Category 4 |

