Neousys
POC-320
Intel ApolloLake Pentium N4200 Ultra-Compact Embedded Computer with 1x GbE port, 2x IEEE 802.3at PoE+ ports, 2x USB 3.0 ports and MezIO Interface
| System | |
|---|---|
| CPU | Intel Pentium N4200 |
| Chipset | SoC |
| Graphics | HD Graphics 505 |
| Memory | 8GB DDR3L |
| Lifecycle (Availability) | Target 2028 |
| I/O | |
|---|---|
| Ethernet | 1x GbE2x PoE |
| USB | Additional 4x USB 3.1 ports via MezIO-U4-30 |
| Serial | Additional 4x RS-232/422/485 + 4x RS-232 ports via MezIO-C180-50Additional 4x RS-232/422/485 + 4x RS-422/485 ports via MezIO-C181-50 |
| Video | 1x DVI-I |
| Audio | 1x Mic-In1x Speaker-Out |
| Isolated Digital I/O | 16-CH isolated DI + 16-CH isolated DO via MezIO-D230-508-CH isolated DI + 8-CH isolated DO via MezIO-D220-50 |
| Expansion | |
|---|---|
| Mini-PCIe | 1x Mini-PCIe |
| Storage | |
|---|---|
| mSATA | Up to 512GB SATA |
| Mechanical | |
|---|---|
| Dimensions | 56mm x 108mm x 153mm2.2″ x 4.25″ x 6.02″ |
| Weight | 0.9 kg1.98 lbs |
| Environment | |
|---|---|
| Operating Temp. | -25-70℃ |
| Storage Temp. | -40-85℃ |
| Humidity | 10%~90%, non-condensing |
| Shock | 50 Grms, Half-sine 11 ms |
| Vibration | 5 Grms, 5-500 Hz, 3 Axes |

