Neousys
POC-40-IGN
Intel Elkhart Lake Atom x6211E Extreme Ultra-Compact Fanless Computer w/ IGN
| System | |
|---|---|
| CPU | Intel Atom x6211E |
| Chipset | SoC |
| Graphics | UHD Graphics |
| Memory | 8GB |
| I/O | |
|---|---|
| Ethernet | 2x GbE |
| USB | 2x USB 3.1 Gen 1 (5 Gbps)2x USB 2.0 |
| Serial | 3x RS-2321x RS-232/422/485 |
| Video | 1x DisplayPort |
| Expansion | |
|---|---|
| M.2 | 2x M.2 |
| Storage | |
|---|---|
| M.2 | Up to 512GB M.2 |
| Mechanical | |
|---|---|
| Dimensions | 52mm x 89mm x 112mm2.05″ x 3.5″ x 4.41″ |
| Weight | 0.6 kg1.32 lbs |
| Environment | |
|---|---|
| Operating Temp. | -25-70℃ |
| Storage Temp. | -40-85℃ |
| Humidity | 10%~90%, non-condensing |
| Shock | MIL-STD-810G, Method 516.6, Procedure I, Table 516.6-II |
| Vibration | MIL-STD-810G, Method 514.6, Category 4 |

