Neousys
POC-545
AMD Ryzen embedded V1807B Ultra-Compact Embedded Computer with 4x PoE+ ports, 4x USB 3.0 ports and MezIO Interface
| System | |
|---|---|
| CPU | AMD Ryzen V1807B |
| Chipset | SoC |
| Graphics | Vega GPU with 11 compute units |
| Memory | 8GB |
| Lifecycle (Availability) | Target 2028 |
| I/O | |
|---|---|
| Ethernet | Additional 4x GigE ports by 4x Intel® I210 controllers, supporting 9.5 kB jumbo frame via MezIO-G4Additional 4x PoE+ ports by 4x Intel® I210 controllers, supporting 9.5 kB jumbo frame via MezIO-G4P |
| USB | Additional 4x USB 3.1 ports via MezIO-U4-50 |
| Serial | Additional 4x RS-232/422/485 + 4x RS-232 ports via MezIO-C180-50Additional 4x RS-232/422/485 + 4x RS-422/485 ports via MezIO-C181-50 |
| Video | 1x VGA1x DisplayPort |
| Audio | 1x 3.5mm jack for Mic-In and Speaker-Out |
| Isolated Digital I/O | 16-CH isolated DI + 16-CH isolated DO via MezIO-D230-508-CH isolated DI + 8-CH isolated DO via MezIO-D220-50 |
| Expansion | |
|---|---|
| Mini-PCIe | 1x Mini-PCIe |
| Storage | |
|---|---|
| M.2 | Up to 512GB NVME |
| Mechanical | |
|---|---|
| Dimensions | 81mm x 118mm x 176mm3.19″ x 4.65″ x 6.93″ |
| Weight | 1.4 kg3.09 lbs |
| Environment | |
|---|---|
| Operating Temp. | -25-70℃ |
| Storage Temp. | -40-85℃ |
| Humidity | 10%~90%, non-condensing |
| Shock | MIL-STD-810G, Method 516.6, Procedure I, Table 516.6-II |
| Vibration | MIL-STD-810G, Method 514.6, Category 4 |

