Gigaipc
QBiX-Pro-TGLA1115G4EH-A1
Fanless Intel Core i3-1115G4E Computer from GIGAIPC
| System | |
|---|---|
| CPU | Intel Core i3-1115G4E |
| Chipset | SoC |
| Graphics | UHD Graphics |
| Memory | 64GB DDR4 |
| I/O | |
|---|---|
| Ethernet | 2x GbE |
| USB | 4x USB 3.2 Gen 2x1 (10 Gbps)2x USB 2.0 |
| Serial | 3x RS-232/422/485 |
| Video | 2x HDMI |
| Audio | 1x Speaker-Out |
| Storage | |
|---|---|
| M.2 | Up to 512GB M.2 |
| SATA | Up to 2TB SSD |
| Mechanical | |
|---|---|
| Dimensions | 178mm x 125mm x 52.7mm7.01″ x 4.92″ x 2.07″ |
| Weight | kg lbs |
| Environment | |
|---|---|
| Operating Temp. | 0-50℃ |
| Storage Temp. | -40-85℃ |
| Humidity | 0%~90%, non-condensing |
| Shock | Operating, 50 Grms, Half-sine 11 ms Duration |
| Vibration | Operating, 5 Grms, 5-500 Hz, 3 Axes |

