Arbor
SB-122-1J64
Fanless Intel J6412 Computer from Arbor
| System | |
|---|---|
| CPU | Intel J6412 |
| Chipset | SoC |
| Graphics | Intel UHD Graphics |
| Memory | 8GB |
| I/O | |
|---|---|
| Ethernet | 2x GbE |
| USB | 2x USB 3.1 Gen 1 (5 Gbps)2x USB 2.0 |
| Serial | 2x RS-232/422/485 |
| Video | 1x HDMI1x DisplayPort |
| Storage | |
|---|---|
| M.2 | Up to 512GB M.2 |
| Mechanical | |
|---|---|
| Dimensions | 160mm x 120mm x 50mm6.3″ x 4.72″ x 1.97″ |
| Weight | 0.8 kg1.76 lbs |
| Environment | |
|---|---|
| Operating Temp. | -20-60℃ |
| Storage Temp. | -40-85℃ |
| Humidity | 5%~95%, non-condensing |
| Shock | Operating, 10 Grms, Half-sine 11 ms Duration |
| Vibration | Operating, 2 Grms, 5-500 Hz |

