Arbor
SB-244-11135G7
Fanless Intel Core i5-1135G7 Computer from Arbor
| System | |
|---|---|
| CPU | Intel Core i5-1135G7 |
| Chipset | SoC |
| Graphics | Intel Iris Xe |
| Memory | 8GB |
| I/O | |
|---|---|
| Ethernet | 4x GbE |
| USB | 3x USB 3.2 Gen 2x1 (10 Gbps)3x USB 2.0 |
| Serial | 4x RS-232/422/485 |
| DIO | 8-CH DIO |
| Video | 2x HDMI1x DisplayPort |
| Audio | 1x 3.5mm jack for Mic-In and Speaker-Out |
| Storage | |
|---|---|
| M.2 | Up to 512GB M.2 |
| SATA | Up to 2TB SSD |
| Mechanical | |
|---|---|
| Dimensions | 224mm x 140mm x 49.2mm8.82″ x 5.51″ x 1.94″ |
| Weight | 1.6 kg3.53 lbs |
| Environment | |
|---|---|
| Operating Temp. | -20-60℃ |
| Storage Temp. | -40-85℃ |
| Humidity | 5%~95%, non-condensing |
| Shock | Operating, 10 Grms, Half-sine 11 ms Duration |
| Vibration | Operating, 2 Grms, 5-500 Hz |

