Arbor
SB-244-11315U
Fanless Intel Core i3-1315U Computer from Arbor
| System | |
|---|---|
| CPU | Intel Core i3-1315U |
| Chipset | SoC |
| Graphics | UHD Graphics |
| Memory | 8GB |
| I/O | |
|---|---|
| Ethernet | 1x GbE3x 2.5GbE |
| USB | 2x USB 3.2 Gen 2x1 (10 Gbps)4x USB 2.0 |
| Serial | 4x RS-232/422/485 |
| DIO | 8-CH DIO |
| Video | 2x HDMI |
| Audio | 1x 3.5mm jack for Mic-In and Speaker-Out |
| Mechanical | |
|---|---|
| Dimensions | mm x mm x mm″ x ″ x ″ |
| Weight | kg lbs |
| Environment | |
|---|---|
| Operating Temp. | -20-60℃ |
| Storage Temp. | -40-85℃ |
| Humidity | 10%~95% @ 40°C (non-condensing) |
| Shock | Operating, 10 Grms, Half-sine 11 ms Duration |
| Vibration | Operating, 2Grms, 5~500Hz |

