Arbor
SB-244-1J64
Fanless Intel J6412 Computer from Arbor
| System | |
|---|---|
| CPU | Intel J6412 |
| Chipset | SoC |
| Graphics | Intel UHD Graphics |
| Memory | 8GB |
| I/O | |
|---|---|
| Ethernet | 4x GbE |
| USB | 2x USB 3.1 Gen 1 (5 Gbps)4x USB 2.0 |
| Serial | 2x RS-2322x RS-232/422/485 |
| DIO | 8-CH DIO |
| Video | 1x HDMI1x DisplayPort |
| Audio | 1x 3.5mm jack for Mic-In and Speaker-Out |
| Storage | |
|---|---|
| M.2 | Up to 512GB M.2 |
| SATA | Up to 2TB SSD |
| Mechanical | |
|---|---|
| Dimensions | 200mm x 153mm x 52.8mm7.87″ x 6.02″ x 2.08″ |
| Weight | 1.5 kg3.31 lbs |
| Environment | |
|---|---|
| Operating Temp. | -10-60℃ |
| Storage Temp. | -40-85℃ |
| Humidity | 5%~95%, non-condensing |
| Shock | Operating, 10 Grms, Half-sine 11 ms Duration |
| Vibration | Operating, 2 Grms, 5-500 Hz |

